Infrastructure Design Suite

Autodesk Infrastructure Design Suite 2014; tasarım ve görselleştirme yazılımlarının birleştirilmiş halini, uygun maliyetli ve iş akışına uyumlu şekilde birlikte çalışma özellikleriyle sunuyor. Yeni suite mimar, mühendis ve plancılar için altyapı projelerinin planlanması, tasarımı ve yönetimi için tasarlandı.

İnşaat ve Kamu Hizmeti Altyapılarını Planlamak, Tasarlamak, İnşa Etmek ve Yönetmek için Kapsamlı Bir Çözüm Autodesk® Infrastructure Design Suite yardımı ile Altyapı için BIM’in avantajlarından faydalanabilirsiniz. İster ulaşım, ister kamu hizmeti projeleri üzerinde çalışıyor olun, BIM size ön bilgi sağlayarak projenizi kavramsal tasarım aşamasından bitirme aşamasına daha hızlı, daha ekonomik ve daha düşük çevresel etkiyle getirmenizi sağlayan akıllı bir model tabanlı süreçtir.
• Daha fazla bilgi ile planlayın ve yönetin.
• Akıllı model tabanlı araçlar ile daha akıllıca ve hızlı tasarlayın.
• Entegre analiz ve simülasyon ile proje performansını değerlendirin.
• Proje yaşam döngüsü boyunca görselleştirme yoluyla proje ilerleyişini paylaşın.
 

İş akışı gereksinimlerinizi karşılayacak üç Autodesk Infrastructure Design Suite sürümü vardır.

Autodesk® Infrastructure Design Suite Standard:

Temel GIS ve Tasarım
Autodesk® Infrastructure Design Suite Standard 2013; temel planlama, tasarlama ve koordine etme becerileri ile tanıdık bir AutoCAD® iş akışı sunar.
• Çizimleri DWG™ formatında tasarlayın, belgeleyin ve paylaşın.
• Entegre CAD ve GIS işlevselliği ile mevcut koşulları daha iyi kavrayın.
• Elektrik, gaz, su ve atık su altyapısı için verileri özelleştirilebilir endüstri veri modelleri ile
düzenleyin ve sınıflandırın.
• Taranmış çizimleri, haritaları ve planları tarama temizleme, düzenleme ve iyileştirme araçları ile kullanın ve korumaya yardımcı olun.
• Diğer mühendislik alanları ile daha iyi bir koordinasyon yakalayın.

Autodesk® Infrastructure Design Suite Premium:
İnşaat Altyapısı için BIM Autodesk® Infrastructure Design Suite Premium 2014, altyapı için BIM’i uygulama becerinizi artırarak akıllı model tabanlı tasarım araçları ile daha akıllıca ve hızlı tasarım yapmanıza, entegre analiz ve simülasyon ile proje performansını değerlendirmenize ve proje yaşam döngüsü boyunca görselleştirme yoluyla proje ilerleyişini paylaşmanıza yardımcı olur.
• Mevcut 2B CAD, GIS, BIM ve tarama verilerinden daha hızlı bir şekilde büyük altyapı modelleri oluşturun.
• Farklı senaryoları keşfetmek için doğal ve inşa edilmiş bir ortamda, önerilen yol, su ve arazi elemanları dahil tasarım fikirlerini daha doğru bir şekilde çizin.
• Arazi ölçümleri, güzergah ve profil düzeni için akıllı model tabanlı inşaat mühendisliği araçları, koridor modelleme, kavşak ve göbekli kavşak modelleme, toprak işleri ve metraj hesabı ile tasarım seçeneklerini daha kolay ve verimli bir şekilde değerlendirin ve proje performansını analiz edin.
• Entegre hidroloji ve hidrolik analiz araçları ile yağmur suyu ve kanalizasyon sistemlerini planlayın ve tasarlayın.
• İnşaat verilerinden fotoğraf gerçekliğine yakın görüntüler ve canlandırmalar oluşturarak tasarımları doğrulamaya yardımcı olun, proje amacını daha iyi iletin ve fikirleri daha iyi pazarlayın.
• Proje incelemesi, değerlendirmesi ve inşaat planlaması yapın.

Autodesk® Infrastructure Design Suite Ultimate:
Gelişmiş İnşaat ve Kamu Hizmeti Tasarımı Autodesk® Infrastructure Design Suite Ultimate 2013, Premium sürümünün üstüne, kamu hizmeti ağ tasarımı, yapısal mühendislik ve inşaat koordinasyonu için özelleştirilmiş beceriler ekler.
• Çizimleri DWG™ formatında tasarlayın, belgeleyin ve paylaşın.
• Entegre CAD ve GIS işlevselliği ile varolan koşulları daha iyi kavrayın.
• Elektrik, gaz, su ve atık su altyapısı için verileri özelleştirilebilir endüstri veri modelleri ile düzenleyin ve sınıflandırın.
• Taranmış çizimleri, haritaları ve planları tarama temizleme, düzenleme ve iyileştirme araçları ile kullanın ve korumaya yardımcı olun.
• Diğer mühendislik alanları ile daha iyi bir koordinasyon yakalayın.

 

Autodesk Infrastructure Design Suite inşaat ve hizmet altyapılarını planlamak, tasarlamak, inşa etmek ve yönetmek için kapsamlı bir yazılım çözümü sunar.

AutoCAD®, güçlü tasarım ve belgeleme araçları, kapsamlı özelleştirme seçenekleri ve DWG desteği sağlar.

AutoCAD® Map 3D, CAD ve GIS verilerine geniş erişim sağlayarak, geospatial ve planlama profesyonellerinin daha bilinçli tasarım ve yönetim kararları vermesine yardımcı olan model tabanlı bir altyapı planlama ve yönetim uygulamasıdır.

AutoCAD® Raster Design, AutoCAD tabanlı yazılıma güçlü görüntü düzenleme ve sayısallaştırma araçları ekler.

Autodesk® Infrastructure Modeler daha hızlı onay için proje mühendislerinin ve planlama profesyonellerinin görsel açıdan zengin altyapı teklifleri yaratmasına, değerlendirmesine ve iletmesine yardımcı olan bir kavramsal tasarım aracıdır.

AutoCAD® Civil 3D®; inşaat mühendisliği profesyonellerinin koordine çalışmasına, daha kolay ve verimli şekilde tasarım seçeneklerini keşfetmesine, proje performansını analiz etmesine ve daha tutarlı, yüksek kalite belgeler sunmasına yardımcı olmak için BIM’in gücünü altyapı projelerine getirir.

Autodesk® Storm and Sanitary Analysis*, kentsel drenaj sistemleri, otoban drenaj sistemleri, yağmur suyu kanalları ve kanalizasyon sistemlerinin planlaması ve tasarlanması için kapsamlı bir hidroloji ve hidrolik analiz uygulamasıdır.

Autodesk® 3ds Max® Design, tasarımları değerlendirmek ve proje amacının paylaşımını desteklemek için inşaat verilerinden sinema kalitesinde görsellerin ve animasyonların yaratımını otomatikleştirmenize yardımcı olur.

AutoCAD® Utility Design, tasarımın gücünü ve belgelemeyi, kural odaklı iş akışları ve analizler ile birleştiren model bazlı elektrik dağıtım tasarımı sunar.

Autodesk® Revit® Structure, köprüler, tüneller, istinat duvarları ve temeller dahil olmak üzere inşaat yapılarını modellemenize ve belgelemenize yardımcı olur.

Autodesk® Navisworks® Simulate, tasarım amacını göstermede ve inşaatı canlandırmada kullanıcılara destek sağlayarak bilgi ve öngörülebilirliği artırmaya yardımcı olan kapsamlı proje değerlendirme ve iletişim becerileri sağlar.

Autodesk® Navisworks® Manage **, tasarım ve inşaat mühendislerine kapsamlı bir proje değerlendirme çözümü sunarak çakışma analizi ve uzamsal koordinasyon için gelişmiş araçlar sağlar.

* Autodesk® Storm and Sanitary Analysis 2014, AutoCAD Map 3D 2014’e ve AutoCAD Civil 3D 2014’e dahildir.
** Autodesk Navisworks Simulate uygulamasının tüm özellikleri, Autodesk Navisworks Manage uygulamasında
bulunmaktadır.